Yhteystiedot

Projektikoordinointi

Mirkka Henttonen
Hankepäällikkö

Vantaan kaupunki,
elinkeinopalvelut
+358 40 621 5360
mirkka.henttonen@vantaa.fi

Vantaan kaupungin toimijat

Tarja Tomperi
Hankeasiantuntija

Vantaan ammattiopisto Varia
+358 40 524 1241
tarja.tomperi@vantaa.fi

Virve Louekari
Projektiasiantuntija, Viestintä

Vantaan kaupunki, elinkeinopalvelut
+358 40 548 5611
virve.louekari@vantaa.fi

Lotta Alajoki
Projektiasiantuntija

Vantaan kaupunki, elinkeinopalvelut
+35 843 827 2239
lotta.alajoki@vantaa.fi

Milja Veini
Projektiassistentti

Vantaan kaupunki, elinkeinopalvelut
+358 43 8259 910
milja.veini@vantaa.fi

Liisa Rapo
Projektikoordinaattori

Vantaan kaupunki, elinkeinopalvelut
+358 40 3534893
liisa.rapo@vantaa.fi

Laurea-ammattikorkeakoulu

Laura Erkkilä
Projektipäällikkö

+358 40 778 0451
laura.erkkila@laurea.fi

Marilla Kortesalmi
Hankeasiantuntija

+358 40 652 6141
marilla.kortesalmi@laurea.fi

Annu-Riina Lamberg
Hankeasiantuntija

+358 50 3026 423
annu-riina.lamberg@laurea.fi

Juha Leskinen
Hankeasiantuntija

+358 40 4874 793
juha.a.leskinen@laurea.fi

Taru Maamies
Yritysvalmentaja

+358 40 7604 876
taru.maamies@laurea.fi

Sini Maunula
Hankeasiantuntija

098 8687 172
sini.maunula@laurea.fi

Mira Rajalakso
Hankeasiantuntija

+358 50 5780 073
mira.rajalakso@laurea.fi

Metropolia Ammattikorkeakoulu

Elina Taponen
Projektipäällikkö

+358 40 7598 756
elina.taponen@metropolia.fi

Oula Halonen
Projektisuunnittelija

+358 40 7686 820
oula.halonen@metropolia.fi

Koulutus- ja tutkimuskumppanit

Arja Kuitunen
Tuottaja

Helsingin seudun kauppakamari
+358 50 523 1649
arja.kuitunen@helsinki.chamber.fi

Hannu Karhunen
Tutkija

Palkansaajien tutkimuslaitos, PT
+358 40 402 779
hannu.karhunen@labour.fi

Hanna Virtanen
Tutkija

Elinkeinoelämän tutkimuslaitos, ETLA
+358 44 589 0448
hanna.virtanen@etla.fi

Yrityskumppanit

Tommi Voss
Head of Cargo Operations

Finnair Cargo
+358 40 562 1145
tommi.voss@finnair.com

Sini Veijalainen
HR

InfoCare Oy
+358 400 719 941
sini.veijalainen@infocare.com

Elli Velling
Koulutuspäällikkö

ISS Palvelut Oy
+358 40 765 6408
elli.velling@fi.issworld.com

Minna Tuomi
Projektikoordinaattori

Vantti, Vantaan tilapalvelut
+358 50 318 0911 minna.tuomi@vantti.fi

Maria Viiru
Johdon assistentti

Solteq Oyj
+358415297745
maria.viiru@solteq.com


Autamme raivaamaan kasvun esteet vastuullisesti