Yhteystiedot

Projektikoordinointi

Mirkka Henttonen
Hankepäällikkö

Vantaan kaupunki,
elinkeinopalvelut
+358 40 621 5360
mirkka.henttonen@vantaa.fi

Vantaan kaupungin toimijat

Anne Innanen
Projektiasiantuntija

Vantaan kaupunki, elinkeinopalvelut
+358 40 546 7418
anne.innanen@vantaa.fi

Tarja Tomperi
Hankeasiantuntija

Vantaan ammattiopisto Varia
+358 40 524 1241
tarja.tomperi@vantaa.fi

Elina Salo
Hankeasiantuntija

Vantaan kaupunki, elinkeinopalvelut
+358 43 826 9284
elina.salo2@vantaa.fi

Mira Rajalakso
Viestintä

Vantaan kaupunki,
elinkeinopalvelut
+358438259273
mira.rajalakso@vantaa.fi

Kati Myrén
Projektiasiantuntija

Vantaan kaupunki,
elinkeinopalvelut
+358 40 548 5611
kati.myren@vantaa.fi

Koulutus- ja tutkimuskumppanit

Marilla Kortesalmi
Projektipäällikkö

Laurea-ammattikorkeakoulu
+358 40 652 6141
marilla.kortesalmi@laurea.fi

Elina Taponen
Projektipäällikkö

Metropolia Ammattikorkeakoulu
+358 40 759 8756
elina.taponen@metropolia.fi

Arja Kuitunen
Tuottaja

Helsingin seudun kauppakamari
+358 50 523 1649
arja.kuitunen@helsinki.chamber.fi

Hanna Virtanen
Tutkija

Elinkeinoelämän tutkimuslaitos, ETLA
+358 44 589 0448
hanna.virtanen@etla.fi

Hannu Karhunen
Tutkija

Palkansaajien tutkimuslaitos, PT
+358 40 402 779
hannu.karhunen@labour.fi

Yrityskumppanit

Tommi Voss
Head of Cargo Operations

Finnair Cargo
+358 40 562 1145
tommi.voss@finnair.com

Sini Veijalainen
HR

InfoCare Oy
+358 400 719 941
sini.veijalainen@infocare.com

Elli Velling
Koulutuspäällikkö

ISS Palvelut Oy
+358 40 765 6408
elli.velling@fi.issworld.com

Minna Tuomi
Projektikoordinaattori

Vantti, Vantaan tilapalvelut
+358 50 318 0911 minna.tuomi@vantti.fi

Maria Viiru
Johdon assistentti

Solteq Oyj
+358415297745
maria.viiru@solteq.com



Autamme raivaamaan kasvun esteet vastuullisesti